Lasnamäe Põhikool
Ümera 46, Tallinn
osalustasu 300€
Toimumisaeg: 5. ja 6. detsember 2024. a, 31. jaanuar 2025 + töövarjupäev tervishoiuasutuses perioodil detsember 2024 – jaanuar 2025
Toimumiskoht: Loengud ja seminar toimuvad Lasnamäe Põhikoolis (Ümera 46, Tallinn)
Kursus toimub, kui osaleb vähemalt 25 inimest!
Koolituse korraldaja: Eesti Logopeedide Ühing
Kontakt: küsimuste korral võtke ühendust koolitus@elu.ee
Koolitaja: täienduskoolituse viib läbi Irina Evomaa (AS Ida-Tallinna Keskhaigla; logopeed, tase 8, koolituse lektor) ja Aaro Nursi (SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla; logopeed, tase 8, koolituse lektor ja kuraator)
Sihtrühm: vene keelt emakeelena kõnelevad spetsialistid, kes töötavad logopeedina
Maht: koolituse maht on 1,5 EAP (39 akadeemilist tundi): loengud 13 akadeemilist tundi; seminar 9 akadeemilist tundi; töövarjupäev 4 akadeemilist tundi; iseseisev töö 13 akadeemilist tundi
Maksumus: 300€
Koolitusel kasutatav keel: loengud toimuvad eesti ja vene keeles, loenguslaidid on eesti keeles, iseseisev töö tuleb vormistada ja ette kanda eesti keeles (vajadusel abistatakse vene keeles)
Koolituse eesmärk: anda teoreetilised teadmised normikohase/patoloogilise neelamise füsioloogiast ja neelamishäirete (düsfaagia) põhjustest, sümptomitest/avaldumisest, diagnostikast ja teraapiast. Kursuse käigus antakse ka esmased praktilised oskused täiskasvanud patsiendi neelamisfunktsiooni hindamiseks.
Õppe sisu/teemad:
- Neelamise anatoomia ja füsioloogia
- Orofarüngeaalse düsfaagia põhjused
- Neelamishäire avaldumine
- Meeskonnatöö põhimõtted
- Turvalise ja efektiivse neelamise alused
- Täiskasvanute neelamisfunktsiooni kliiniline ja instrumentaalne hindamine ning hindamistulemuste seostamine teraapiaplaaniga
- Täiskasvanute neelamishäirete teraapia põhimõtted
Õpiväljundid:
Kursusel osaleja:
- teab neelamishäirete tekkimise põhjusi;
- märkab ja kirjeldab neelamishäirele viitavaid sümptomeid/avaldumist;
- teab neelamishäirete diagnostika meetodeid ning oskab saadud tulemusi seostada teraapiaga;
- tunneb neelamisteraapia põhimõtteid.
Õpiväljundite hindamine: koolituse käigus tuleb teostada ühe neelamishäirega täiskasvanud patsiendi neelamisfunktsiooni kliiniline hindamine (koos kaaspraktikandi ja tervishoiusüsteemis töötava logopeediga; täpsemat infot jagatakse 1. koolituspäeval 5. detsembril 2024. a). Iseseisvad tööd kantakse ette 4. õppepäeval toimuval seminaril. Peale koolituse läbimist väljastatakse igale osalejale tunnistus e-posti teel.
Päevakava:
5. ja 6. detsembril 2024. a toimuvad loengud kell 9.00-15.00 (lõunapaus kell 12.00-13.00).
Töövarjupäeva täpne toimumisaeg lepitakse kokku detsembrikuu alguses (toimub tööpäeval tervishoiuasutuses ja kestab 4 akadeemilist tundi). Töövarjupäev tervishoiuasutuses peab olema läbitud ja juhtumianalüüs esitatud hiljemalt 20. jaanuaril 2025. a.
Iseseisvad tööd kantakse ette 4. õppepäeval, st. 31. jaanuaril 2025. a toimuval seminaril kell 9.00-16.00.
Tühistamisinfo:
Kui koolitusele registreerunul ei ole võimalik koolitusest osa võtta, palume sellest teavitada ELÜ kontaktisikut e-kirja teel koolitus@elu.ee vähemalt 7 päeva enne koolituse algust. Sellisel juhul tagastame osalustasu või tühistame veel tasumata arve.
Koolitusest loobumise teatamisel 2-6 päeva enne koolituse toimumist tagastatakse 50% arvest. Koolitusest loobumise teatamisel vähem kui 48 tundi enne koolituse toimumise algust õppetasu ei tagastata. Kui õppija on koolitusele registreerunud, kuid ei ole koolituse õppetasu maksnud ning ei ole oma mitteosalemisest teatanud, on ELÜ-l õigus koolitusele registreerujalt nõuda saamata jäänud õppetasu täies mahus.
Kui koolitusele registreerunu on koolitusest loobunud või koolitusel kohal ei viibi, siis ei ole tal õigust saada koolituse õppematerjale.
Eesti Logopeedide Ühingu õppekorralduse alused