Elutööpreemia laureaat 2017 on Merike Pärtel (Ida-Tallinna Keskhaigla, 4 Kliinik)
Merike Pärtel on töötanud logopeedina aastakümneid. Algul töötas ta Tallinnas lasteaialogopeedina. Ta oli koos kolleegidega üks neist, kes Tallinnas taotles lasteaedadesse erirühmasid kõnepuudega lastele. Hiljem asus M.Pärtel tööle Ida-Tallinna Keskhaiglasse. Tema süda kuulub logopeediale. Tal on põhjalikud erialased teadmised, mida ta järjepidevalt on täiendanud nii eestis kui välismaa koolitustel. Tänu tema logopeedilisele teraapiale on abi saanud paljud väga keerulise hääleprobleemiga isikud. Tema suur tugevus on olnud ka meeskonnatöö kõrva-nina-kurguarstidega. Viimastele on Merike olnud tõsiseltvõetav partner ning oma tööga on ta ära teeninud suure lugupidamise. Ta on ka olnud hea eeskuju selles osas, et on logopeedide lippu ikka kõrgel hoidnud, suhtunud austusega meie erialasse ja iseendasse, kui selle eriala esindajasse. Ta toetab ja innustab noori ja edasipüüdlikke logopeede. Tema panus Eesti logopeediasse on olnud väga suur.
Aasta tegija laureaat 2017 on Riin Naestema (Logopeediakliinik, 4 Kliinik)
Riin on käesoleval aastal panustanud mitmel moel Eesti logopeedia arendamisse ning olnud võrratu kolleeg ja meeskonna juht. Riin on olnud omamoodi teerajajaks – käesoleval aastal lõi ta Eesti esimese logopeediakliiniku, mis on registreeritud tervishoiuasutusena ning mis osutab teenuseid nii
tasuliselt kui haigekassa poolt rahastatuna (teraapiafond). Asutuses pakutakse kvaliteetset logopeedilist (ja eripedagoogilist) nõustamist ja teraapiat nii lastele, täiskasvanutele kui ka peredele. Logopeediakliinikusse on Riin suutnud luua töökeskkonna, mis on innustav ning professionaalset arengut toetav. Ta leiab meeskonnale võimalusi uute metoodikate omandamiseks juhtivate eriala spetsialistide käe all nii Eestis kui mujal maailmas. Riin täidab Logopeediakliinikus mitte ainult juhi rolli vaid teeb ka igapäevast logopeeditööd koos teiste meeskonna liikmetega. Kliiniku koridori peal oleme kolleegid, mitte ülemus ja alluvad. Aasta alguses elas Riinu loodud OÜ Kõneravi üle ootamatu ja keeruka muutumisprotsessi. Sellel rahutul ajal suutis Riin lahendada probleemid väga professionaalselt ning tasakaalukalt, kuid samas kiirelt ja efektiivselt. Ta säilitas kriisis loogilise mõtlemise ning lõi olukorrale lahenduse. OÜ Kõneravi sai uue hingamise ja tekkinud on uus kvaliteet: tugev ja kokkuhoidev ning üha laienev meeskond.
Ettevõttest väljaspool on Riinu jaoks oluline ka Eesti logopeedia areng laiemalt, mida ta toetab olles Tartu Ülikooli eripedagoogika osakonna lektoriks ning juhendades üliõpilasi (lõputööd, logopeediapraktikad). Kogenud praktikuna ei piirdu Riinu töö aga ainult Logopeediakliinikuga, vaid oma teadmisi ja kogemusi rakendab ta ka Pea- ja Kaelakirurgia Hääle keskuse töös. Lisaks on Riin alati olnud aktiivne Eesti Logopeedide Ühingu liige, osaledes ühingu täiendkoolituse töörühma töös, võttes sõna logopeedide koolitusi ja õppekava puudutavatel teemadel. Inimesena on Riin usaldusväärne, rahulik ning tasakaalukas, hea meeskonnavaimu hoidja. Ka keerulistes olukordades suudab ta näha positiivset ning leida lahendusi. Ära mainimist vajavad ka Riinu laialdased erialased teadmised. Riin on arvestav ja hooliv nii kolleegide kui ka patsientide suhtes. Oma patsientidega töötades ja suheldes on ta alati südamlik ja soe. Ta näeb palju vaeva iga inimese aitamiseks ja toetamiseks. Kuigi Riin on logopeedina töötanud juba aastaid, ei ole kadunud tema silmist sära oma erialast rääkides. Ta hoiab end kursis erialal toimuvaga nii Eestis kui maailmas ning on alati valmis midagi uut juurde õppima.
Aasta noor logopeed 2017 on Liisa Kolk (Tartu Ülikooli Kliinikum, Logopeedilise Teraapia Keskus Kõnekoda)
Ta on teotahteline noor logopeed, kes on Tartu Ülikooli magistrantuuri lõpetamise järgselt lühikese tööstaaži jooksul paistnud silma aktiivse tegevusega, edendades logopeediat. Lisaks tööle Tartu Ülikooli Kliinikumi närvikliinikus tegutseb ta Logopeedilise Teraapia Keskuses Kõnekoda. See on märk tema kõrgest motivatsioonist ja pühendumisest, soov oma töö läbi panustada täiskasvanud patsientide päevade „kõnekamaks“ muutmisse. Ta on täiendanud oma erialaseid teadmisi välismaistel koolitustel, esinenud 2016. a. maailma logopeediakongressil ettekandega oma lõputöö teemal. Lisaks on ta esinenud meedias, eesmärgiga tõsta inimeste teadlikkust haiglas töötava ravimeeskonda kuuluva logopeedi rolli osas ja rääkinud dementsusega isikute kõnelistest iseärasustest.
Ta kuulub ka Eesti Logopeedide Ühingu eestseisusesse. Ta on noor kolleeg, kelle peale saab loota, ametialase info vahetamine toimub kiirelt ja asjalikult. Ta toimetab edukalt ühingu kodulehega, hoiab meid kõiki toimuvate sündmustega kursis, on kõigile „kirjasõber“. Teda võib iseloomustada sõnadega „kes palju teeb, see palju jõuab“. Ta on sõbralik, vastutulelik ja särasilmne noor kolleeg, kes väärib tunnustamist.