Ülle Kuusik
Linnu-Lydia Mae

Teda teavad kõik Eesti logopeedid. Ta on oma erialal töötanud üle 40 aasta. Ta on üks Eesti Logopeedide Liidu (nüüd Ühingu) asutajaid ja olnud aastaid selle eestvedaja. Temalt saab alati professionaalset, kindlasõnalist, asjakohast, konkreetset, teadlikku nõu ja abi – julge vaid küsida. Ta on hea organisaator, tuntud koolitajana, lektorina, saatejuhina. Ta on osalenud mitmetes žüriides (nt. Tiigrihüppe õppematerjalide konkurss „Täna samm, homme teine“). Ta on kindlasõnaliselt seisnud logopeedide huvide ja õiguste eest nii riigi- kui seadusandluse tasandil. Kauaaegse Eesti Logopeedide Ühingu kutsekomisjoni esimehena tunneb ja teab ta kõiki kutsetunnistust omavaid logopeede. Või hoopis vastupidi on logopeedide hirm ja arm. Ka president on meie kolleegi märganud, Ta on saanud Eesti Vabariigi presidendilt Valgetähe V klassi ordeni. Teda võib nimetada Eesti logopeedide „emaks“.
Merike Pärtel
Merike Pärtel on töötanud logopeedina aastakümneid. Algul töötas ta Tallinnas lasteaialogopeedina. Ta oli koos kolleegidega üks neist, kes Tallinnas taotles lasteaedadesse erirühmasid kõnepuudega lastele. Hiljem asus M.Pärtel tööle Ida-Tallinna Keskhaiglasse. Tema süda kuulub logopeediale. Tal on põhjalikud erialased teadmised, mida ta järjepidevalt on täiendanud nii eestis kui välismaa koolitustel. Tänu tema logopeedilisele teraapiale on abi saanud paljud väga keerulise hääleprobleemiga isikud. Tema suur tugevus on olnud ka meeskonnatöö kõrva-nina-kurguarstidega. Viimastele on Merike olnud tõsiseltvõetav partner ning oma tööga on ta ära teeninud suure lugupidamise. Ta on ka olnud hea eeskuju selles osas, et on logopeedide lippu ikka kõrgel hoidnud, suhtunud austusega meie erialasse ja iseendasse, kui selle eriala esindajasse. Ta toetab ja innustab noori ja edasipüüdlikke logopeede. Tema panus Eesti logopeediasse on olnud väga suur.
Luule Jankovski
Aidi Mürkel †

Aidi Mürkel oli väga pika-ajaline ELÜ-liige ja Tallinna Lastehaigla logopeed. Aidi vastutas meditsiiniga seotud ametiühingute liini eest ja hoidis alati eestseisust kursis haigekassa asjadega. Ta oli ELÜ esindaja Tervishoitöötajate ametiühingus. Ta oli väga särav isiksus, nii töös patsientidega kui suheldes kolleegidega. Ta oli ka logopeed, kes püüdles logopeedia eriala iseseisvuse suunas ajal kui paljud julgeid samme ei uskunud ega toetanud. Aidi tugines alati faktidele ja tal olid alati kaasas viited, mida kontrollida. Lastehaiglas oli Aidi kõrgelt tunnustatud spetsialist. Oleme tänulikud Aidile, kes tõi suhetesse ja päevadesse päikese.
Karl Karlep †
Karl Karlep on olnud Tartu Ülikooli eripedagoogika osakonna asutaja ja selle juhataja, samuti logopeedia õppetooli juhataja ning selle hoidja. Tänu temale on nüüdseks Eestis välja kujunenud õpiraskustega lastele lugema ja kirjutama õpetamiseks mõeldud spetsiaalne metoodika, mida kasutavad eripedagoogid ja logopeedid ning mille aluseid ja töövõtteid rakendatakse ka tavapedagoogikas. Ühtlasi on ta pannud aluse praktilise grammatika ja tekstiloome ning -mõistmisoskuse kujundamisele õpiraskustega lastele. Viimasel kümnendil on ta keskendunud dialoogi, teksti ja suulise suhtlemise uurimisele ning erivajadustega laste kommunikatsioonioskuste kujundamisele. Kõigile tema teadustöödele on omane tugev teooria ja praktilise väljundi seos. Tema rajatud eesti keele õpetamise metoodika erivajadustega lastele ja õpetatud logopeediakursused rajanevad tugeval psühholingvistilisel alusel. Karl Karlepi elutöö on olnud erivajadustega laste õpetamine – selle protsessi teaduslik põhjendamine ja kvaliteedi tagamine. Tema töö efektiivsus ja tulemused on olulised esmajoones Eesti riigi ja eesti keele kontekstis. Tema töö tulemusi rakendavad Eestis töötavad logopeedid ning tööd jätkavad tema õpilased.