Rahvusvaheline võrdlev uuring laste kõneapraksia diagnostiliste tunnuste avaldumisest eesti, leedu ja soome keeles

Hea kolleeg!

Kutsume Teid osalema rahvusvahelises võrdlevas uuringus laste kõneapraksia diagnostiliste tunnuste avaldumisest eesti, leedu ja soome keeles. Uuring viiakse läbi Tartu Ülikooli, Ida-Soome ülikooli, Šiauliai Ülikooli, Turu Ülikooli ja Vytautas Suure Ülikooli koostöös. Uuringu eesmärgiks on kirjeldada, kuidas avaldub laste kõneapraksia erinevates keeltes ning pakkuda sisendit tulevastele uuringutele, et välja töötada teaduspõhiseid keelespetsiifilisi hindamisvahendeid.

Küsimustikku ootame täitma logopeede, kes on oma töös kokku puutunud vähemalt ühe kõneapraksia diagnoosiga või selle diagnoosi kahtlusega lapsega. Teretulnud on kõigi logopeedide panus ja kogemused sõltumata töökohast. Küsimustiku täitmine võtab aega umbes 20-30 minutit. Küsimustiku palume täita nädala jooksul.

Käesolev uuring on kooskõlastatud Tartu Ülikooli inimuuringute eetika komiteega. Teie osalemine uuringus on vabatahtlik ning vastused konfidentsiaalsed. Te võite oma osalusest loobuda igal ajal.

Kui soovite küsitluses osaleda, siis palun liikuge edasi järgnevale aadressile: https://survey.ut.ee/index.php/869113?lang=et

Kui Teil on uuringu kohta küsimusi, siis palun võtke ühendust Marju Lahteiniga (marju.lahtein@gmail.com või +37253989037).

Aitäh! Teie abi on väga teretulnud!

 

Marju Lahtein, Tartu Ülikool, haridusteaduse doktorant

Marika Padrik (PhD), Tartu Ülikool, kaasprofessor

Marja-Liisa Mailend (PhD), Moss Rehabilitation Research Institute, teadlane; Tartu Ülikool, kaasprofessor

Minna Vanhala-Haukijärvi (MA), Turu Ülikool, õpetaja ja logopeed

Anna-Leena Martikainen (LP), Ida-Soome Ülikool, õpetaja ja logopeed

Daiva Kariene (PhD), Vytautas Suure Ülikool, teadur

Simona Daniute (MA), Šiauliai Ülikool, doktorant

Ida Ojanen, Turu Ülikool, logopeedia üliõpilane